سلامت و بهداشت
تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش بهترین و شاید اساسی ترین راه برای داشتن اندامی ایده آل و زیباست. خیلی از افراد همچنان عقیده دارند که خوردن وعده‌های کوچک‌تر اما مکرر، بهترین گزینه برای از دست دادن چربی‌ها و شاید تناسب اندام است. در صورتی که این تنها یک گزینه است و هیچ برتری نسبت به سایر برنامه‌های غذایی و تناسب اندام با ورزش ندارد.


یکی از موارد مهم در کنار تناسب اندام با ورزش تعادل انرژی و کیفیت غذایی است و این موارد چیزهایی هستند که از همه مهم‌تر می‌باشند. بنابراین شما برای تناسب اندام با ورزش به یک رژیم غذایی مناسب نیاز دارید تا بتوانید به اندام ایده آل خود برسید. بنابراین از همین امروز شروع کنید و با روش هایی که ارائه می دهیم و با این ورزش هایی که در پائین کاملا برایتان توضیح داده ایم به تناسب اندام برسید.


یکی از موثرترین حرکات در تناسب اندام با ورزش ضربه زدن به توپ و عبور دادن آن از تور است که می تواند باعث تقویت بازوان شود.


روش بعدی شنا می باشد. شنا برای تقویت اندام های بالای کمر، مناسب است. حرکت در برابر مقاومت آب، بازوها را تقویت می کند. دویدن و پیاده روی سریع یکی از موثرترین حرکات برای تناسب اندام با ورزش است که برای پشت ساق پاها و ران ها مفید است . قدم زدن که سبک تر از دویدن و پیاده روی سریع است، ماهیچه های پا و استخوان ها را تقویت می کند.


 این ورزش های محبوب که کل بدن را تمرین می دهد و بهترین روش ها در تناسب اندام با ورزش هستند برای تقویت عضلات میان تنه (منطقه بین کمر و شکم) مفیدند. البته حرکات های کلاسیک و بسیار متنوعی برای تناسب اندام با ورزش وجود دارند که انجام دادن آن در روزهای هفته کمک خواهد کرد تا با سرعت بیشتری چربی های خود را بسوزانید.


بنابراین در تناسب اندام با ورزش باید بدانید زمانی که می‌خواهید وزن خود را کم کنید، همه چربی‌ها به یک مقدار آب نمی‌شوند. اگر دوست دارید چربی شکم را از بین ببرید و به دنبال شکم شش تکه هستید باید بدانید که چربی‌های این ناحیه به سختی آب می‌شود.


و اما یک راه حل برای این موضوع چیست؟ 
در تناسب اندام با ورزش نیاز است که تلاش و تمرین های خود را افزایش دهید. به عنوان مثال به جای ۱۵ دقیقه دویدن منظم با سرعث ثابت، سعی کنید مسیرهای کوتاهی را با نهایت سرعت بدوید و رکوردهای ۱۰و۲۰ و ۳۰ ثانیه‌ای ثبت کنید و پس از ۱ دقیقه استراحت مجدداً این چرخه را ادامه دهید.
برچسب ها : تناسب اندام-تناسب اندام بانوان-تناسب اندام خانم ها-تناسب اندام زنان-تناسب اندام آنلاین-تناسب اندام با ورزش-تناسب اندام و لاغری-تناسب اندام و تغذیه-حفظ تناسب اندام
تناسب اندام خانم ها

تناسب اندام خانم ها با آقایان کمی متفاوت است. به علت متفاوت بودن سیستم بدن راه های تناسب اندام خانم ها می تواند به صورت منحصر به فرد باشد. بدین منظور روش ها ی زیادی وجود دارد. فعالیت باشگاه های بدنسازی به منظور حفظ تناسب اندام خانم ها از زمانی جدی شد که تب لاغر شدن بین زنان داغ شد و عده ی زیادی باشگاه رفتن را راه خوبی برای رسیدن به هدف شان می دیدند.


بنابراین امروزه تناسب اندام خانم ها شکل جدید خود را گرفته و عده ی زیادی هستند که اغلب اندامی ورزیده دارند و برای حفظ تناسب فیزیکی و فرم دادن به بدن شان به باشگاه می روند. اما تناسب اندام خانم ها نباید به صورت افراطی دنبال شود. زیرا خیلی از زنان در ورزش کردن به چیزی جز لاغر شدن فکر نمی کنند تا جایی که گاهی با ورزش های سنگین و رژیم های سخت به بدن شان آسیب می زنند.


نکته ی جالبی را باید در تناسب اندام خانم ها در نظر داشت و این است که در ارگونومی ایده آل زنانه استانداردهایی وجود دارد و عضله سازی آن فرم را به کلی تغییر می دهد. پس باید تمامی ورزش ها را زیر نظر یک مربی و کارشناس انجام داد.


در یک دهه اخیر شکل و انواع ورزش ها به منظور تناسب اندام خانم ها تغییر زیادی کرده است. امروزه  رشته هایی مثل تی.آر.ایکس، اسپینینگ، زومبا و پیلاتس هم به باشگاه ها راه پیدا کرده اند. اگرچه رشته های جدید این روزها طرفداران زیادی بین زنان دارند اما بسیاری از مربیان معتقدند این رشته ها برای حفظ تناسب اندام خانم ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و اساس آنها چندان با هم فرقی نمی کند. 


اما ورزش هایی چون موارد زیر برای تناسب اندام خانم ها مفید است: تجربه دوچرخه سواری در جاده های کوهستانی شاید برای همه امکان پذیر نباشد اما با آمدن اسپینینگ به باشگاه های ورزشی می توانید در داخل سالن ورزشی لذت دوچرخه در کوهستان را امتحان کنید. این ورزش یکی از موثرترین روش ها برای تناسب اندام خانم ها می باشد.


پیلاتس این روزها به یکی از پرطرفدارترین رشته های ورزشی جهت تناسب اندام خانم ها تبدیل شده است. این رشته ورزشی در واقع با حرکات آرام و کششی، شکل درست کارهای روزانه را به شما آموزش می دهد. علاوه بر این شما با پیلاتس می توانید بدنی متوازن، صاف و کشیده با قدرت بسیار بسازید و می تواند برای تناسب اندام خانم ها بسیار مفید واقع شود.


زومبا شاید مفرح ترین رشته ورزشی باشد که این روزها در باشگاه های زنانه آموزش داده و اجرا می شود و یکی از روش های جدید برای حفظ تناسب اندام خانم ها می باشد. بنابراین شما بانوان عزیز می توانید از ورزش های مختلفی برای داشتن اندامی متوازن بهره ببرید.

برچسب ها : تناسب اندام-تناسب اندام بانوان-تناسب اندام خانم ها-تناسب اندام زنان-تناسب اندام آنلاین-تناسب اندام با ورزش-تناسب اندام و لاغری-تناسب اندام و تغذیه-حفظ تناسب اندام
تناسب اندام بانوان

تناسب اندام بانوان مسئله ای است که امروزه توجه زیادی به آن می شود و بدین منظور باشگاه های ورزشی زیاد و مراکز رژیم درمانی وجود دارند. بسیاری از این رشته های جدید ورزشی برای تناسب اندام بانوان ریشه  در اروپا و آفریقا یا کشورهای آمریکای جنوبی دارد اما مربیان ایرانی دوره های در کشورهای حاشیه خلیج فارس، رشته های جدید را آموزش می بینند و مدرک می گیرند.


در تناسب اندام بانوان باید توجه داشت کاهش وزن وسیله است، هدف نیست. هدف ارتقای سلامت و اندام است. اما سلولیت در خانم ها بسیار شایع است. سلولیت به چاقی‌های موضعی گفته می‌شود که به‌دلیل تفاوت‌های هورمونی و ساختار فیزیولوژیک بدن در خانم‌ها شایع‌تر است. با اصلاح شیوه زندگی به سادگی می‌توان جلوی بروز سلولیت را گرفت و راه های زیادی برای از بین بردن آن و تناسب اندام بانوان وجود دارد.


با این که در بسیاری از سالن های ورزشی کارکرد همه رشته های جدید، چربی سوزی و تناسب اندام بانوان عنوان می شود اما کارشناسان این رشته ها برای حفظ تناسب اندام بانوان  معتقدند رشته های جدید مانند اسپینینگ و پیلاتس عملکردهای متفاوتی روی بدن دارند و نباید بدون مطالعه آنها را انتخاب کرد. مثلا فردی که 40 تا 50 کیلو اضافه وزن دارد یا اسپینینگ (دوچرخه کوهستان) خیلی زود به نتیجه می رسد اما برای کسی که عضلات ضعیفی دارد و می خواهد بدنی منعطف و قوی داشته باشد بهتر است که از پیلاتس برای تناسب اندام شروع کند.


 پیلاتس ورزشی مناسب برای تناسب اندام بانوان است و نسبت به رشته های دیگر آسیب های کمتری به بدن می زند: «شما در پیلاتس در وضعیت های ایستاده و نشسته و خوابیده کار می کنید و حرکات پرشی و جهشی ندارید. بنابراین این رشته برای کسانی خوب است که نمی توانند حرکات پرشی انجام دهند اما می خواهند عضلات شان را قوی کنند.


اما نکاتی را برای تناسب اندام بانوان بیان می کنیم. باید بدانید که برای کاهش وزن باید شیوه زندگی برای همیشه تغییر کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم  با متخصص تغذیه مشورت کنید و شیوه زندگی‌تان را اصلاح کنید. بهتر است جهت حفظ تناسب اندام بانوان روش هایی انتخاب شوند که تغییرات کوچکی در شیوه زندگی‌شان ایجاد کنند و آنها را برای همیشه و مادام‌العمر ادامه دهند.

برچسب ها : تناسب اندام-تناسب اندام بانوان-تناسب اندام خانم ها-تناسب اندام زنان-تناسب اندام آنلاین-تناسب اندام با ورزش-تناسب اندام و لاغری-تناسب اندام و تغذیه-حفظ تناسب اندام
حفظ تناسب اندام

حفظ تناسب اندام کار چندان ساده ای نیست. زیرا هنگامی که شما با روش های مختلف به وزن ایده آل خود می رسید و اندام ایده آل خود را نشان می دهد راه به پایان نرسیده است. زیرا حفظ تناسب اندام بسیار سخت تر از مراحل قبل است و شما بعد از رضایت کامل از وضعیت خود لازم است که برای حفظ آن تلاش کنید.


هنگامی شما قصد حفظ تناسب اندام خود را دارید  باید در تصمیم خود جدی باشید و اراده ای قوی داشته باشید چرا که راه راحتی نیست و نیاز به تلاش مستمر دارد. همان گونه که بارها در تمامی صحبت ها و مباحث علمی بیان می شود رعایت آداب غذایی مناسب اولین گام برای داشتنی اندامی زیبا و همچنین بدنی سالم و حفظ تناسب اندام است.


 در تمامی مواد غذایی باید ویتامین ها، کلسیم وارد بدن شود. تمامی مواد غذایی لازم و ضروری می بایست در رژیم غذایی قرار گیرند. این مواد انرژی لازم بدن را فراهم می کنند و با خواصی که دارند در کاهش وزن و حفظ تناسب اندام بسیار موثر می باشند.


با این حال تنها اکتفا کردن به این ورزش ها به اندازه کافی برای حفظ تناسب اندام شما کافی نیست. شما باید به طور منظم تغذیه سالم و خواب کافی داشته باشید.این تمرین قدرتمند، کمک می کند تا ماهیچه سرین خود را تقویت می کند و مقدار زیادی کالری می سوزاند. این فعالیت ها علاوه بر سلامتی حفظ تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورد.


اما باید در نظر داشته باشید که باید تمامی حرکات به منظور حفظ تناسب اندام به صورت مستمر تکرار شوند. لازم است بدانید در این راه هیچ درنگی جایز نیست و نباید خسته شوید. ورزشی مانند ایروبیک( هوازی) یکی از بهترین روش هاست که تاثیر چشم گیری در حفظ تناسب اندام دارد و علاوه بر آن روحیه ی شما را افزایش می دهد و شما را فعال تر و با نشاط تر می کند.


همچنین شما می توانید برای افزایش سوزاندن کالری و بالا بردن ضربان قلب و حفظ تناسب اندام اسکات پرشی را انجام دهید. و یا حرکت اسکات با دمبل برای افزایش مقاومت بیشتر انجام دهید. انجام منظم اسکات یکی از بهترین راه ها برای حفظ تناسب اندام شما است.

برچسب ها : تناسب اندام-تناسب اندام بانوان-تناسب اندام خانم ها-تناسب اندام زنان-تناسب اندام آنلاین-تناسب اندام با ورزش-تناسب اندام و لاغری-تناسب اندام و تغذیه-حفظ تناسب اندام
تناسب اندام آنلاین

تناسب اندام آنلاین روشی است که می توانید با استفاده از آن به وزن و اندام دلخواه خود برسید. به عبارتی در تناسب اندام آنلاین شما به کمک روش های محاسبه ی موارد مخنلف از وضعیت جشمانی خود مطلع می شوید و با توجه به آن برای شما برنامه ریزی می شود.


در روش تناسب اندام آنلاین اولین قدم سنجش وزن ایـده آل بدن است؛ شاخصی می بـاشد که وزن ایده آل و مطـــلوب شما را تعیین می کند. عدد 100 را از قد خودتان کسر کنید عدد بدست آمده وزن پایه می بـاشد. بـرای بـدست آوردن وزن ایده آل خود زنان می بایست %15 و مردان %10 از وزن پایه خود را کم کنند. این مرحله از تناسب اندام آنلاین مهم ترین عامل سنجیده می شود.


از دیگر موارد برای شروع تناسب اندام آنلاین محاسبه و سنجش BMI  می باشد. این کلمه مخفف عبارت انگلیسی Body Mass Index یعنی شاخص توده ی بدن می باشد. همانطور که هرفرد برای خود قد و وزن مشخصی دارد، BMI یا شاخص توده بدنی هر فرد نیز خاص اوست و با موارد زیر تعیین می شود:


میزان قد و میزان وزن در این مرحله از تناسب اندام آنلاین شما به میزان تناسب اندام خود پی می برید.


در محاسبات تناسب اندام آنلاین عدد BMI بدست می آید: زیر ۱۸.۵ نشان می‌دهد که شما دارای کسر وزن هستید و شاخص BMI بین ۱۸.۵ تا ۲۵ نشان می‌دهد که شما با توجه به قدتان وزن سلامتی دارید که بهترین حالت ممکن است. شاخص BMI بین ۲۵ تا ۳۰ نشان می‌دهد که شما کمی اضافه وزن دارید و بدترین قسمت محاسبات تناسب اندام آنلاین برای شاخص BMI بالای ۳۰ نشان می‌دهد که شما به شدت اضافه وزن دارید.


بنابراین شما با استفاده از تناسب اندام آنلاین به نتایج مورد نظر دست یافته اید و این مرحله مستلزم مشاوره تغذیه هستید. نتایج محاسبه شده، باید بعنوان یک راهنما استفاده شود و به کمک پزشک و یا مشاور برنامه ریزی صورت می گیرد.

برچسب ها : تناسب اندام-تناسب اندام بانوان-تناسب اندام خانم ها-تناسب اندام زنان-تناسب اندام آنلاین-تناسب اندام با ورزش-تناسب اندام و لاغری-تناسب اندام و تغذیه-حفظ تناسب اندام
رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع به روش های مختلف وجود دارد و افراد بسته به نوع تغذیه ای که دارند و در کنار مشاوره های پزشکی یک نوع را انتخاب می کنند. یکی از انواع معروف رژیم لاغری سریع، رژیم گیاه خواری است.


رژیم لاغری گیاهی یک نوع رژیم لاغری سریع است که با حفظ ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن باعث کاهش وزن نیز می گردد. اما باید توجه داشت که این رژیم ها نمی توانند برخی از پروتئین های مورد نیاز بدن را تامین کنند . در عین حال این نوع رژیم لاغری سریع می تواند راهکار خوبی برای شروع یک رژیم گیاهی باشد.


لازم است بدانید که در این رژیم لاغری سریع کمی انعطاف وجود دارد و می توانید مواد مورد نیاز را برای داشتن یک رژیم متنوع جابجا کنید. نکاتی در مورد رژیم گیاه خوری وجود دارد که رسیدن به هدف را سریع تر می کند. از جمله:


استفاده از لیوان ترکیب آب کرفس و هویج جهت روند سریع پاکسازی بدن به صورت هفتگی توصیه می گردد.


·         در این نوع رژیم لاغری سریع بهتر است 80 درصد میوه فصل ، 10 درصد از سبزیجات و دانه ها و جوانه و 10 درصد از مغزها استفاده گردد.

·         یک گیاه خوارخام موفق کسی است که از همه نعمت های گیاهی پروردگار به صورت خام استفاده کند و استفاده موردی و خاص از گیاهان به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

·         در برنامه رژیم لاغری سریع، به خصوص در اوایل شروع این رژیم از موز ، کیوی ، پسته ، بادام هندی ، قارچ ، زیتون ، بادام زمینی و لوبیا سویا استفاده نشود.


یک رژیم لاغری سریع  معروف دیگر وجود دارد که امروزه طرفداران بسیاری دارد و آن رژیم کانادایی است. اما در همین ابتدا باید بدانید که رژیم کانادایی را باید بدون هیچ تغییری انجام داد تا نتیجه مطلوب بگیرید. حتی اگر یک شکلات کوچک در حین این رژیم لاغری سریع خوردید رژیم را قطع کرده ودو ماه بعد دوباره شروع کنید.


در مورد رژیم لاغری کانادایی نیز مواردی وجود دارند که لازم است رعایت کنید:


در طول روز حتما 5 لیوان آب بنوشید. باید توجه داشته باشید که به هیچ صورت جای چای و قهوه عوض نشود. اگررژیم کانادایی را کامل رعایت کنید 8تا10 کیلو وزن و 10تا15 سانت سایز کم می کنید و به لاغری سریع دست می یابید.


در کنار این رژِم لاغری سریع ورزش روزانه لازم ایت و تاثیر مثبت دارد. در رژیم لاغری سریع به روش کانادایی می توانید غذاهایی را به جای گوشت قرمز و مرغ و ماهی و تخم مرغ استفاده کنید. به شرط این که در برنامه ی رژیم وجود داشته باشند.

برچسب ها : رژیم لاغری-رژیم لاغری بانوان-رژیم لاغری خانم ها-رژیم لاغری زنان-رژیم لاغری سریع-رژیم لاغری شکم-رژیم لاغری پهلو-رژیم لاغری آنلاین
رژیم لاغری پهلو

رژیم لاغری پهلو با سایر رژیم ها تفاوت چندانی ندارد. پیروی از تغذیه مناسب و کم کالری، به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و سلامتی شما را تضمین می کند. انتخاب غذای مناسب انرژی کافی در طول روز را به بدن رسانده و باعث می شود بر گرسنگی خود غلبه کنید و در نتیجه کمتر میل به غذا خوردن خواهید داشت. 


این قدم اول برای رژیم لاغری پهلو است. در این رژیم لاغری پهلو، ابتدا وزن کم خواهید کرد و همین شرایط را ادامه خواهید داد. چنانچه می خواهید شکم و پهلوی سفتی داشته باشید، باید این روش تغذیه را ادامه دهید. استفاده از سبزیجات و میوه جات، حبوبات، غلات سبوس دار، پروتئین بدون چربی، محصولات لبنی کم چرب از جمله مواد غدایی مفید برای رژیم لاغری پهلو می باشند.


 دلیلی برای ترس از  رژیم لاغری پهلو وجود ندارد و در کنار آن، ورزش های پهلو مانند دراز و نشست ، به شرط آن که به درستی انجام شود بسیار مفید است. دراز و نشست هم می تواند جزو روال تمرینات روزانه شما باشد ، تمرینی برای تقویت قسمت های مرکزی بدن. شما برای رژیم لاغری پهلو و ورزش های مربوط به آن به تجهیزات گران قیمت احتیاج ندارید و تقریبا می توانید هر جایی آن را انجام دهید . اما برای اینکه از صدمات احتمالی جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را بدست بیاورید باید فرم مناسبی در این تمرین داشته باشید.


اما باز هم تذکر می دهیم رعایت رژیم لاغری پهلو در کنار ورزش ضروری است. ورزش هم به تنهایی موثر نیست و باعث بروز کمردرد در شما می شود . در صورتی که دچار دردهای گردن و یا کمر هستید برای انجام صحیح حرکات متناسب با وضعیت بدنی خود حتما با پزشک خود مشورت کنید.


از طرفی نیز برای رژیم لاغری پهلو تنها کاهش غذا کافی نیست و ورزشی همچون ایروبیک بسیار چاره ساز است. هر ورزشی از راه رفتن، بولینگ و تای چی می تواند به از دست دادن وزن شما کمک کند اگر شما انجام این وظایف را به طور مداوم انجام دهید.


برای رژیم لاغری پهلو رعایت نکات زیر لازم است:


·         برای صبحانه از خانواده غلات با فیبر زیاد استفاده کنید.

·         از خردل یا سس مایونز کم چرب، برای ساندویچ های خود استفاده کنید.

·         به جای شیرینی و چیپس ، میوه تازه بخورید.

·         از سودا و نوشابه های بدون قند استفاده کنید.

·         در رژیم لاغری پهلو لازم است که شربت ، بستنی میوه ای یا بستنی های کم چرب به جای بستنی های پر چرب و حجیم مصرف کنید.

·         به جای روغن های خوراکی معمولی، از دو قاشق غذا خوری مارگارین یا کره کم چرب استفاده کنید.


به طور کلی لازم است بدانید برای رژیم لاغری پهلو باید به مدت چند هفته غذاهای سرخ کردنی و روغن را کنار بگذارید. همچنین در کنار رژیم لاغری پهلو ورزش های هوازی واجب است. این ورزش ها اثرات بسیار مفیدی در سلامت قلب و عروق دارند. در کنار رژیم لاغری پهلو و ورزش های هوازی انجام حرکات کششی برای از بین بردن چربی های بدن لازم است. زیرا برای قوام گرفتن و زیبا کردن عضلات پهلو باید در هر هفته چند روز را به این حرکات اختصاص دهید.

برچسب ها : رژیم لاغری-رژیم لاغری بانوان-رژیم لاغری خانم ها-رژیم لاغری زنان-رژیم لاغری سریع-رژیم لاغری شکم-رژیم لاغری پهلو-رژیم لاغری آنلاین
رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم یکی از ضروری ترین برنامه ها برای کاهش وزن و در عین حال تناسب اندام است. یک شکم کوچک و صاف آرزوی همۀ ماست! اما افسوس، ممکن است که همۀ افراد، با افزایش سن، شکم شان هم بزرگ شود. اگر فشار خون و قند خون و کلسترول شما بالاست و در عین حال شکم بزرگی دارید، وقت آن رسیده که رژیم لاغری شکم را آغاز کنید.


باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. رژیم غذایی مدیترانه ای یک رژیم لاغری شکم است که برای کاهش فشار خون ، کلسترول و قند خون و همچنین کوچک کردن شکم بسیار مفید است. رژیم مدیترانه‌ای یکی از رژیم هایی است که به بهبود درمان سندروم متابولیک کمک می کند و علاوه بر سلامت قلب، برای مقابله با سرطان، دیابت و بیماری پارکینسون نیز موثر است. 

در رژیم لاغری شکم باید توجه داشت که مواد غذایی آماده و صنعتی و همچنین فست فودها جایی در رژیم غذایی مدیترانه‌ای ندارد. توجه داشته باشید که در پیش گرفتن رژیم لاغری شکم اصلاً پر هزینه نیست و کافی است بدین منظور برخی از مواد غذایی ناسالم را از زنجیره ی غذایی خود حذف کنید. برای صاف و تخت نگه داشتن شکم، مقابله با یبوست الزامی است. در رژیم لاغری شکم باید در تمام طول روز آب زیادی بنوشید. اما از نوشیدنی های گازدار و الکل پرهیز کنید.


در رژیم لاغری شکم سهم تان از میوه و سبزیجات پخته ای را که سرشار از فیبر هستند، (لوبیا سبز، کاهو، گوجه، آلو بخارا…) افزایش دهید، اما باید مصرف سبزیجات خام را محدود کنید. از خوردن غذاهای چرب (غذاهای سس دار، سیب زمینی سرخ شده و…) بپرهیزید.


در برنامه ی رژیم لاغری شکم لازم است که یک سالاد از سبزیجات برگ سبز برای ناهار درست کنید. دیگر سبزیجات مانند هویج، کلم بروکلی و قارچ را هم می توانید به این سالاد اضافه کنید. سالاد سبزیجات با یک سس کم چرب برای شما بسیار مفید است، و در کاهش وزن به شما و کاهش چربی های اطراف شکم کمک فراوانی می کند.


عضلات در ناحیۀ شکم صاف نمی ماند و امکان دارد که بزرگ شود. یک راه حل مفید در کنار رژیم لاغری شکم وجود دارد: مبارزه با بی تحرکی و انجام تمرینات ورزشی منظم در تمام طول زندگی! بنابر سن و توانایی های جسمی تان می توانید این ورزش ها را انجام دهید: پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، ژیمناستیک و …


در رژیم لاغری شکم هرچه هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود. پس هر روز میوه بخورید. پرتقال، گریپ فروت، آناناس و انگور را در رژیم لاغری شکم جای دهید.

برچسب ها : رژیم لاغری-رژیم لاغری بانوان-رژیم لاغری خانم ها-رژیم لاغری زنان-رژیم لاغری سریع-رژیم لاغری شکم-رژیم لاغری پهلو-رژیم لاغری آنلاین
رژیم لاغری خانم ها

رژیم لاغری خانم ها مسئله ای است که بسیار به آن حساس هستند و چه بسا بسیاری از خانم ها از رژیم های غذایی سخت استفاده می کنند که به هیچ وجه توصیه نمی کنیم. بانوان برای این که قدرت بدنی نسبتا کمتری دارند بهتر است از رژیم های سخت غذایی اجتناب کنند و بدین منظور نیز به مشاور تغذیه مراجعه کنند.


در رژیم لاغری خانم ها رعایت نکات مهم تر از کم خوردن است. به عبارتی روش صحیح غذا خوردن در رژیم لاغری خانم ها بسیار مهم است. صیفی‌جات خنک و آبدار و شیرین، برخلاف چیزی که بسیاری از بانوان تصور می‌کنند، جزو میوه‌های کم کالری به حساب می‌آیند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت تابستان‌تان را با خوردن این صیفی‌جات بگذرانید و دلهره چاق شدن نداشته باشید.


برای رژیم لاغری خانم ها، هر میوه‌ای که ویتامین C داشته باشد را توصیه می‌کنیم. مرکبات بهترین منابع ویتامین C هستند اما به جز آنها، توت فرنگی، انبه، آناناس و کیوی و هندوانه هم منابع خوبی از ویتامین C هستند. کسانی که روزانه مقادیر بیشتری از ویتامین C مصرف می‌کنند، کمر و پشت باریک‌تری دارند، پس بهتر است که در زنجیره ی غذایی و برنامه ی رژیم لاغری خانم ها قرار گیرد.


 آنها در انجام ورزش‌های هوازی هم 25 درصد بیش از دیگران چربی می‌سوزانند.در رژیم لاغری خانم ها یک نکته ی دیگر نیز ضروری است. لازم است حداقل روزی 8 تا 10 لیوان آب در روز مصرف کنید.شما با جایگزین کردن آب به جای سایر نوشیدنی های پر کالری می توانید مقدار زیادی از کالری دریافتی بدن را کم کنید.


در رژیم لاغری خانم ها، یک صبحانه سالم ضروری است. هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید بدن حدود 8 ساعت یا بیشتر را بدون خوردن سر کرده است پس نیازمند سوخت است. صبحانه نخوردن باعث کاهش 40% درصدی متابولیسم شما می شود. از موارد ضروری دیگر برای رژیم لاغری خانم ها استفاده از سبزیجات است که سلامت بدن را نیز تامین می کند. پس حداقل 4 وعده سبزیجات در روز ( در یک وعده 1 فنجان خام و نصف فنجان سبزیجات پخته)سبزیجات بسیار کم کالری را مصرف کنید. همچنین میوه ها  سرشار از ویتامین، مواد معدنی و فیبر اند. پس یکی از ضرور ی ترین موارد در رژیم لاغری خانم ها می باشد که رعایت آن الزامی است.


و اما نکته ی مهم دیگر در برنامه ی رژیم لاغری خانم ها؛ دسر، شیرینی و اسنک ناسالم را به کمتر از یک وعده در روز بخورید و استفاده ان را به کمتر از 200 کالری محدود کنید. در این صورت با کاهش کالری و افزایش فعالیت وزن کم می کنید.

برچسب ها : رژیم لاغری-رژیم لاغری بانوان-رژیم لاغری خانم ها-رژیم لاغری زنان-رژیم لاغری سریع-رژیم لاغری شکم-رژیم لاغری پهلو-رژیم لاغری آنلاین
رژیم لاغری آنلاین

رژیم لاغری آنلاین یکی از بهترین و راحت ترین روش هاست که امروزه استفاده از آن بسیار باب شده است. شما می توانید با استفاده از رژیم لاغری آنلاین از مزایای زیادی بهره ببرید. در درجه ی اول می توانید از رژیم های سرخود دوری کنید و از رژیمی بهره ببرید که تحت نظر پزشک و مشاور است.


مزیت مهم تر و بزرگ تر رژیم لاغری آنلاین صرفه جویی در هزینه و زمان است که هر دو عامل بسیار مهم هستند. یکی از علت های دوری افراد از مراجعه کردن به پزشک و متخصص لاغری، هزینه زیاد و زمان است که متاسفانه همیشه فراهم نیست. بنابراین برای افرادی که قصد دارند از رژیم صحیح بهره ببرند و در عین حال به نتایج مطلوب برسند، رژیم لاغری آنلاین بهترین گزینه است.


برای استفاده از رژیم لاغری آنلاین می توانید به سایت های مربوطه مراجعه نمایید. شما می توانید با دریافت و پر کردن فرم مورد نظر از وضعیت جشمانی خود (چاقی، اضافه وزن و لاغری) مطلع شوید. همچنین در پی رژیم لاغری آنلاین سوالاتی از شما پرسیده می شود تا بتوانند به بیماری ها( در صورت وجود) پی ببرند و متناسب با بدن شما رژیم مناسب را تهیه نمایند.


در رژیم لاغری آنلاین طبق محاسباتی مربوط به وزن و قد و چندین شاخص، BMI بدن شما مشخص می شود. اگر BMI در محدوده بین 20 تا 25 باشد که محدوده سلامت وزنی است . میزان مرگ و میر در کمترین حد است . با افزایش BMI (افزایش وزن) مرگ و میر نیز بالا می رود و به همین ترتیب کاهش زیاد وزن یعنی لاغری مفرط نیز موجب افزایش مرگ و میر زودرس می شود.


بنابراین در رژیم لاغری آنلاین پس از این اندازه گیری ها و تعیین میزان سلامتی شما دریافت رژیم آغاز می گردد. در طی این برنامه، برنامه ی غذایی مصرفی روزانه در طول هفته برای شما تعیین می گردد. شما می توانید به همین راحتی دستور غذایی خود را دریافت کنید.


در اقدامات بعدی رژیم لاغری آنلاین می توانید از خدمات مشاوره استفاده کنید و در طی ماه ها و هفته وضعیت شما توسط مشاور سنجیده می شود و راهکارهای بعدی را به شما گوشزد می کنند. بناراین به شما توصیه می کنیم اگر قصد کاهش وزن دارید و زمان کافی را برای اقدام لازم ندارید، از رژیم لاغری آنلاین کمک بگیرید.

برچسب ها : رژیم لاغری-رژیم لاغری بانوان-رژیم لاغری خانم ها-رژیم لاغری زنان-رژیم لاغری سریع-رژیم لاغری شکم-رژیم لاغری پهلو-رژیم لاغری آنلاین
X